Umarız Yeni Performans Sistemi Çalışanın Yüzünü Güldürür

Bu Döner Sermaye ödemeleri hep yazılıp çizilmiştir. Bizde defalarca belirttik. Dedik ki bu döner sermaye komedisi bir ciddiyete bağlanmalıdır. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Sayın Prof. Dr. Eyüp Gümüş bir haber sitesine açıklamalarda bulundu ve döner sermaye ile ilgili birtakım değişikliklerin bakanlığın gündeminde olduğunu ifade etti. 

Performans sistemindeki eksi ve artıların farkında olduklarını, sistemde adaleti sağlamak zorunda olduklarını, çalışanın hakkını hukukunu aldığı bir sistem olduğunu ifade ettiler. 

Evet şimdi sistem yeniden değerlendiriliyor, sonuçta ortaya çıkan yeni düzenlemenin STK lar tarafının da incelenmesi ve sendikaların da görüşlerinin alınması elbette sağlanacaktır diye düşünmekteyiz. 

Kısacası bu noktada herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeli ve tüm çevrelerce kabul görecek bir düzenlemeye gidilmelidir. 

Eksen Sağlık Bir Sen olarak, çalışanlar adına sayın Müsteşarımıza, performans sistemini revize talimatı verdikleri için teşekkür ediyoruz. 

Umuyoruz ki bu kez çalışanın yüzünü güldüren bir çalışma ortaya koyulur ve adalet yerini bulur. 

Fakat son günlerde gene basında yer alan bir takım haberler çalışanların bırakın performanslarını maaşlarını dahi alamadığı yönündedir. Bakanlığın bu konuda daha hassas davranılması hususundaki talimatlarını kurumlara ileteceği ve bir daha böyle hadiselerin yaşanmasına meydan vermeyeceğini umuyoruz.

EKSEN Sağlık Bir Sen Genel Merkezi 

 Okunma Sayısı : 2760         18 Kasım 2014

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 153631

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.