HASTANEYE YÖNELİK TERÖR SALDIRISINI KINIYORUZ

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Şırnak’ın Cizre İlçesinde görevli bir polis panzerine bir grup PKK’lı terörist roketatarlı saldırıda bulunmuş olup, söz konusu roket mermisi Cizre Devlet Hastanesi diyaliz ve morg girişine isabet etmiştir.

Saldırıda herhangi bir can kaybı yaşanmamış ancak hastanenin diyaliz ünitesi ile morgunda ağır maddi hasar meydana gelmiştir. Yaşanan hasar nedeni ile diyaliz makineleri çalışamaz duruma gelmiştir.

Diyaliz programında olan 32 hastanın gerekli personel desteği sağlanarak Şırnak Devlet Hastanesine nakilleri sağlanmıştır. Diyaliz makinelerindeki hasarlar süratle giderilmeye çalışılmaktadır. Bütün bu olumsuz şartlara rağmen tüm poliklinikler hasta bakmaya devam etmektedir. Yaşanan olaya yakınlığı nedeniyle acil servis bölümünün sadece yeri değiştirilmiş olup, hasta kabulü sürmektedir.

Sağlık kuruluşlarımıza ve Sağlık personeline yönelik terör eylemlerini nefretle kınıyoruz. Tüm zorluk ve olumsuzluklara rağmen milletimize sağlık hizmeti sunan fadakar sağlık çalışanları yılmadan görevlerini sürdüreceklerdir.

Sağlık hakkı vatandaşımızın en temel hakkıdır. Her ne gerekçe ile olursa olsun sağlık hizmetinin engellemesine yönelik insanlık dışı saldırıyı kınıyor ve bu tür şiddet eylemlerinin halkımızın barış, kardeşlik ve huzur umutlarını azaltmayacağına inanıyoruz.
 

Arif Yaşar
Eksen Sağlık Bir Sen
Genel Başkan

 Okunma Sayısı : 2995         10 Kasım 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 888082

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.