TERÖRÜN GÖLGESİNDE BİR 14 MART TIP BAYRAMI

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Terörün gölgesinde, bir 14 Mart Tıp Bayramını daha idrak ediyoruz. Öncelikle terör saldırıları sonucu şehit olan tüm güvenlik güçleri ve vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz.

 Gönül isterdi ki bugünü gerçek bir bayram olarak kutlayalım. Fakat bu menfur terör olayları olmasa dahi, önceki yıllarda olduğu gibi bu 14 Mart'ı da bayram olarak kutlamak yerine, maalesef yine sağlık sisteminin sıkıntılarını ve sağlık çalışanlarının özlük, ekonomik ve sosyal haklarının içler acısı durumunu anlatmaya çalışarak geçirecektik. Daha geçtiğimiz ay bir uzman hekim on bin lira ek ödeme alırken, bir hemşirenin yetmiş lira aldığından bahsedecektik. Bunun hak, hukuk, adalet, eşitlik, sosyal devlet gibi kavramlarla ilgisinin olmadığından bahsedecektik. Mesela ek ödemelerin emekliliğe yansıtılmasının bizim için ne kadar hayati ve önemli olduğunun altını çizecektik. Sistemin kötüye gittiğini vatandaş şu anda göremese bile, biz her gün süreci yaşadığımızdan daha iyi görebildiğimizi anlatmaya çalışacaktık. Sağlık yönetiminin baştan ayağa sıkıntılarla dolu olduğunu söyleyecek, hastanelerin bile kimler tarafından nasıl yönetileceği konusunda bile kesin karar veremediğimizden konuşacaktık. Sağlık çalışanlarının sorunlarının yanında, sağlık hizmeti alanların sorunlarından da bahsedecektik. Hastaların reçeteye ulaşması kolay görünüyor olsa da, tedaviye ulaşmalarının giderek zorlaştığını görmeleri için de bir kaç şey söyleyecektik.

İş barışından, yorgunluktan, yıpranmaktan, şiddetten, emekten bahsedecektik. Fakat ülkemizin içinde bulunduğu şu ortamda kendi dertlerimizden bahsetmeyi zül addediyoruz.

Eksen Sağlık Bir Sen olarak, gözünü kan bürümüş, insanlıktan nasibini almamış, vicdanı kararmış tüm odaklara, vatanın bütünlüğüne ve milletin huzuruna kasteden terörün her türlüsüne ve bunlara ne şekilde olursa olsun destek olanlara binlerce lanet ediyoruz. Terörü yapana, destekleyene, terör üzerinden siyaset yapana lanet olsun. Şu bilinmelidir ki, her türlü olumsuz şartlara rağmen, büyük sağlık ordusu bunlara karşı her zaman devletinin ve milletinin yanında, kanının son damlasına kadar mücadeleye he zaman hazırdır.

Bundan sonraki tıp bayramlarını bayram gibi yaşamak temennisiyle tüm sağlık çalışanlarının tıp bayramını tebrik ederiz.

Eksen Sağlık Bir Sen
Genel Başkan Yardımcısı
Burhan OK

 Okunma Sayısı : 2926         14 Mart 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 587628

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.