Kobane Bahane Edilerek Çıkartılan Olayları Kınıyoruz.

 Kobane’de yaşanan gelişmeler bahane edilerek ülkemizi karıştırmak için atılan her adımı, yapılan her eylemi kınıyoruz.

Unutulmamalıdır ki Türkiye milliyetine ve dinine bakmadan hesapsızca yüzbinlerce mülteciye kucak açmıştır. Bu mülteciler arasında Kobane’den gelenler de bulunmaktadır. Bu durum Türk Devletinin ve Türk Halkının vicdanının bir sonucudur. Hal böyle iken Türkiye Cumhuriyetini Kobane’de sivil katliamlarına sessiz kalmakla itham etmek akıl karı değildir.
 
İstanbul’da otobüs yakmanın, Batman’da sakallı insanlara sadırmanın, Kobane’ye bir faydası olacağını sanmak dramatik bir durumdur.
 
30 Yıldır Türkiye Cumhuriyetine karşı silahlı eylemlerde bulunan bir hareketin kendisi gibi olan bir başka terör örgütü karşısında çaresizliğini örtbas etmek için düzenlediği eylemler Türkiye gibi devlet tecrübesi tartışılmaz olan bir ülkede iç savaş çıkarmaya yetmeyecektir. Başta örgütün meclisteki uzantıları olmak üzere üyeleri, yandaşları, sempatizanları  şiddetin devlete zarar vermeyeceğini görmeli;  taleplerini yalnızca siyasi düzlemde dile getirmeyi öğrenmelidirler.
 
Diğer yandan hassas milli duygulara sahip olan siyasi partilere, sivil toplum kuruluşlarına, gençlik oluşumlarına şu ana kadar açıklamalarında takip ettikleri itidal için teşekkür ederek; kimsenin durumdan vazife çıkarmaması gerektiğini tekrar tekrar hatırlatıyoruz.Hükümetin kimden dost olup olmayacağını gördüğünü umarak çözüm süreci adı altında örgütün elini güçlendiren uygulamalardan vazgeçmesi gerektiğini; meselelerin milli ve manevi değerler açısından tekrar ele alınması gerektiğini vurguluyoruz.
 
Son olarak KESK bünyesinde faaliyet gösteren sendikaların ülkede olaylar yaşanırken Kobane’de yaşanan gelişmeleri protesto etmek için emek-güç ilişkisini kullanmalarını ülkede kaos çıkaranlara destek olmak olarak değerlendirdiğimizin bilinmesini isteriz.

EKSEN SAĞLIK BİR-SEN GENEL MERKEZİ 

 Okunma Sayısı : 2676         08 Ekim 2014

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 394137

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.