ARAMIZDAN AYRILIŞININ 78. YIL DÖNÜMÜNDE MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü SAYGIYLA ANIYORUZ

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

“Türk milleti, şimdiye kadar olduğu gibi -fıtratındaki asalet ve maneviyatındaki ferasetle- doğru ve haklı yolu mutlaka görecektir. Onu yolundan saptırmak isteyenler, kahru perişan edilecektir.” diyerek; Milletin azim ve kararını üstün siyasi ve askeri yetenekleriyle birleştirerek emperyalist batı güçleri karşısında Türk Milleti’nin önderi olarak Milli Mücadele’nin kazanılmasını ve tam bağımsızlığa kavuşulmasını sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. Yıl dönümündeyiz.

Ülkenin ve milletin en zor zamanlarında tarih sahnesine çıkmış ve sorumluluk almış; Osmanlı Devleti’nin yetiştirdiği büyük bir lider olan Mustafa Kemal  Çanakkale’den Kafkas Cephesi’ne kadar I. Dünya Savaşı’nda üzerine düşen görevi ifa etmiştir. Atatürk Mondros Mütarekesi’nden sonra başlayan zillet haline tahammül edemeyen diğer büyük komutan ve devlet adamlarıyla işbirliği halinde Milli Mücadele’yi başlatmıştır. Milli Mücadele sürecinin başarıyla tamamlanmasından sonra kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk cumhurbaşkanı olan Atatürk 10 Kasım 1938 tarihinde hayata veda etmiştir.

Ölümünün 78. Yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında devletimizin kuruluşunda emeği geçen tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. 


EKSEN SAĞLIK BİR SEN
GENEL MERKEZ

 Okunma Sayısı : 2935         10 Kasım 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 18908

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.