KADİR GECEMİZ MÜBAREK OLSUN

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

1. Şüphesiz ki biz Kur’ân’ı kadir gecesinde indirdik.
2. Kadir gecesi nedir, nereden bileceksin?
3. Kadir gecesi, bin aydan hayırlıdır.
4. O gecede, Rablerinin izniyle melekler ve Ruh (Cebrail), her iş için inerler de inerler.
5. O gece, esenlik doludur. Ta fecrin doğuşuna kadar.

"Kim inanarak, sevabını ancak Allah'tan bekleyerek Kadir Gecesinde kıyam üzere olursa (uyanık kalıp ihya ederse) geçmiş günahları affedilir".

Sema kapılarının açıldığı, bin aydan daha hayırlı olan mübarek kadir gecesini idrak ediyoruz.Bu gece uyanış ve dirilişin  vaktidir. Akan kan ve gözyaşının durması için insanlığın yüreğini sızlatan haksızlığın, İslam coğrafyasındaki zulümlerin son bulması için dua edelim, dertleriyle dertlenelim. Ramazan ayı boyunca kadın, çocuk, yaşlı demeden Müslüman kardeşlerimize reva görülen zulüm, şiddet ve cinayetlerin son bulması için dualarımızı, gönüllerimizi buluşturalım.

Kulun Rabbine en yakın olduğu önemli gecede, kendine yapılan duaları geri çevirmeyen,her şeyi gören, bilen ve duyan yüce Allah tüm dualarınızı kabul etsin.

Bu güzel gecenin hürmetine , ülkemiz ,milletimiz ve tüm İslam aleminin gerçek bir uyanışla uyanması ve içinden geçtiğimiz sıkıntılı günlerin son bulması, plan kurucuların planlarını başlarına geçirmesi için yüce Allah'a niyaz ediyoruz.Şüphesiz en iyi plan kurucu yüce Allah'tır.

 Okunma Sayısı : 3344         01 Temmuz 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 362301

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.