Bir Bakanlığın Başarısı Çalışanlarının Memnuniyetiyle Doğru Orantılıdır.

Binlerce sağlık çalışanı her gün ölümcül hastalıklara yakalanma riski ile karşı karşıya kalıyor. Bulaşıcı Hastalıklar teşhis ve tedavinin her döneminde, çalışan sağlığı için risk unsuru. Hastadan bulaşan KKKA (kırım Kongo kanamalı ateşi) hastalığı nedeniyle doktorlar, hemşireler hayatlarını kaybediyor. Ameliyathanelerde, Hematoloji ve Onkoloji servislerinde uygulanan Kemoterapik ajanlara maruz kalıyor, Diş Ünitelerinde çalışanlar kimyasallarla iç içe çalışıyor, Radyoloji çalışanları ışınlara maruz kalıyor.

Personel eksikliğinden kaynaklanan yoğun iş yükü, sağlık kurumlarında yoğun iş temposunun ardından bitmek bilmeyen nöbetler, fazla mesailer sağlık çalışanlarını her geçen gün yıpratılıyor..

Tüm bunlar yetmezmiş gibi medyadan hemen hemen her gün izlediğimiz, şiddete maruz kalan, hasta ve yaralının yardımına koşarken kaza yapan ambulans içinde yaralanan, sakat kalan ve maalesef hayatını kaybeden sağlıkçı haberleri, sağlık personelini tüketen ve yaşamdan dahi soğutan,  gülen yüzünü solduran hadiselerdir.
 
Sağlık çalışanları 24 saat usulüne göre çok ağır şartlarda çalışmaktadır. Sağlık çalışanlarının çalışmaları karşılığında verilen maaş ise, emeklerine karşı ölçülemez. 
 
Sağlık Bakanı Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu, bir bakanlığın başarısı personelinin memnuniyeti ile doğru orantılıdır. Tüm personelinizin sizden ortak beklentisi şartlarının bir an evvel iyileştirilmesidir. 
 
EKSEN-Sağlık-Bir-Sen olarak biz, sağlıkçılarımızın şartlarının daha iyi duruma gelmesi için çalışma yapılmasını istiyoruz. Her koşulda, gece gündüz demeden, yeri geldiğinde 36 saat bilfiil çalışan sağlık çalışanları da en az gazeteci ve milletvekilleri kadar yıpranma payı almayı hak ediyor. Bu bağlamda çok zor koşullarda çalışan sağlık çalışanlarına da "Yıpranma Payı Hakkı" verilmesini istiyoruz.
 
Arif YAŞAR
Genel Başkan
 

 Okunma Sayısı : 2845         07 Ocak 2014

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 609493

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.