BASINA VE KAMUOYUNA

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Sözde sağlık çalışanlarını temsil ettiğini iddia eden,  oysa illegal örgütlerin sözcüleri konumuna gelmiş bazı sivil toplum kuruluşlarının İstanbul şubelerince yapılan, “sözde nöbet eylemi”nde doğu ve güneydoğu illerinde yaşanan gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulunulmuş. Yapılan açıklamada terör örgütü mensuplarınca saldırıya uğrayan sağlık kuruluşları ve sağlık personeli ile ilgili olarak, bu saldırıları kınamak yerine adeta meşrulaştırma çabası içine girilmiştir. Bu sözde sivil toplum kuruluşlarının, devletimizin güvenlik güçlerinin hastaneleri karargaha çevirdikleri,  buralardan ateş açtıkları ve bu ateşe karşı hastanelere saldırılar olduğu yönünde trajikomik açıklamalarda bulunmalarını kınıyoruz.

Sözde sağlık personelinin hakkını savunan bu yapıların gerçek yüzü bir daha ve alenen ortaya çıkmıştır.  Bu ve benzeri açıklamalar sağlık personelinin gerçek duygu ve düşüncelerini asla yansıtmamaktadır.

Bölge insanına sosyal devlet olmanın bir gereği olarak sunulan hiçbir kamu hizmetini içinize sindiremediğinizi ve işinize gelmediğini toplumumuzun her kesimi çok iyi bilmektedir.

İbadethane, okul, hastane sizin için fark etmez, bölge insanına gidecek hiçbir kamusal hizmete tahammülünüz yok iken devletin güvenlik güçleri de dahil öğretmenleri, sağlıkçıları sizin varlığınız ve hedeflediğiniz kaos ortamı için en önemli tehdit unsuru olduğunu haykırmalarınıza da yabancı değiliz. Bu sebeple yaptığınız açıklamalarda temsil etmediğiniz sağlıkçıların adını kullanmanızı kınıyoruz.

Görevleri başında kahramanca şehit düşen asker, polis ve memurlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Vatan sağolsun…

EKSEN SAĞLIK BİR SEN GENEL MERKEZİ

 Okunma Sayısı : 3500         12 Ocak 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 242672

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.