ATATÜRK'Ü EBEDİYETE İNTİKALİNİN 77. YILINDA SAYGI VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Bugün Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 77’nci yıldönümünde minnetle şükranla anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün en büyük ideali, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Kendisini Türk milletinin bağımsızlık mücadelesine adayan Atatürk, hiçbir zaman şahsi menfaatini düşünmemiş, sadece milletin menfaatleri doğrultusunda hareket etmeyi yegâne yol olarak görmüştür.

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, milletimizin yitirmek üzere olduğu özgüvenini ve ulus bilincini yeniden kazandırmış, bütün imkânsızlıklara rağmen verilen İstiklal Savaşı’nın zaferle sonuçlandırmıştır.  Yönetimde egemenliğin kayıtsız şartsız millete verilmesi ve her şeyden önemlisi modern hukuk kurallarına dayanan çağdaş ve laik bir devleti tüm kurumlarıyla inşa etmeyi başarmıştır.

Sadece Türk Milletinin değil, Dünya’nın da saygı duyduğu bir lider olan Atatürk, milletimizin ve insanımızın kaderini değiştirmiş, emperyalizme karşı ulusal kurtuluş mücadelesini başarıya ulaştırmış ve bağımsız bir ülke yaratmıştır.

Fikri hür, vicdanı hür bir nesil özlemiyle kurduğu ve çağdaşlaşmanın en önemli atılımlarını başlatan Türkiye Cumhuriyeti; Atatürk’ün açtığı yolda ve gösterdiği hedefte ilerlemeye devam edecektir.

Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünden bugüne
dünya üzerinde yaşanan gerginlik ve savaşlar durmaksızın devam ediyor. Kurtuluş Savaşı‘nda yan yana, omuz omuza mücadele eden, emperyalistlerin Türkiye`den kovulması için canını veren yurttaşlarımızın birbirine karşı kışkırtılmaya, çatışma içine sokulmaya çalışıldığı tehlikeli bir dönemden geçiyoruz.

Bilinmelidir ki, Türk milleti kötü niyetlilerin farkında ve bilincinde olarak, Cumhuriyeti muhafaza etmek için dün olduğu gibi, bugün de her türlü fedakârlığa hazır ve kararlıdır. Bu büyük millet tarihte olduğu gibi bugün de üzerine oynanan oyunları bozacak, bertaraf edecek güç ve kudrete sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle
Atatürk’ün ve aziz şehitlerimizin bizlere armağan ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni daha yükseklere taşımak, halkımızın refah seviyesini yükseltmek ve devletimizi dünyanın en güçlü ülkelerinden biri yapmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

 

EKSEN Sağlık Bir Sen
Genel Başkan
Arif YAŞAR

 

 Okunma Sayısı : 3252         10 Kasım 2015

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 319537

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.