EBELER HAFTASI KUTLU OLSUN

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Bir ülkenin gelişmişlik düzeyini belirleyen bebek ölüm hızının azalması ve anne-çocuk sağlığının  korunması açısından en kritik görevi icra eden ebelik mesleğinin önemi maalesef ülkemizde hala yeterince anlaşılamamıştır.

Ağır fedakârlıklar içerisinde görev ve sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan ebeler, sağlık sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir. Sağlık hizmetlerinin sunumunda ve kalitesinin yükseltilmesinde önemli görevler üstlenmektedirler.

En önemli varlıklarımız olan çocuklarımızın hayata adım atarken ilk ellerinden tutan onlardır. Hepimizin ilk tanıştığı kişiler olan ebelerimizin,  bu yönüyle de duygusal açıdan bizim için ayrı bir yeri vardır.

Bütün bunların yanında sağlık sisteminin en önemli unsurlarından olan ebelik mesleğinin tüm sağlık camiası gibi sorunları dağları aşmıştır. Gerek ekonomik ve özlük hakları bakımından gerekse sosyal statü ve mesleki değerleri bakımından hak ettikleri konumda olduklarını söylemek imkansızdır. 

Eksen Sağlık-Bir-Sen olarak tüm sağlık çalışanlarının olduğu gibi ebelik mesleğinin de sorunlarını yakından biliyor ve çözüm yolları ve önerilerimizi her platformda korkusuzca dile getirmeye devam ediyoruz. 

Zaman kavramı gözetmeksizin tüm zorluklara rağmen özveri ile anne-çocuk sağlığı hizmetleri, doğum öncesi, doğum sonrası dönemde anneye ve bebeğe bakım hizmetlerini vererek çok kutsal bir görevi yerine getiren tüm ebelerimizin 21-28 Nisan Ebeler Haftasını kutlarız.

 

Burhan OK
Genel Başkan Yardımcısı

 Okunma Sayısı : 3133         21 Nisan 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 899381

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.