Farklı İstihdam Modeline Hayır !

Eksen Sağlık Bir Sen olarak Sağlıkta farklı istihdam uygulamasının, başta kamuda eşitlik ilkesi olmak üzere her türlü hukuka ve kamu vicdanına aykırı olduğunu vurguladık durduk. Eminiz ki ülkemizde faaliyet gösteren ve konunun muhatabı olan tüm oda, birlik, sendika ve derneklerde aynı durumdan duydukları kaygı ve şikayetleri, zaman zaman dillendirmişler ve dillendirmeye devam etmektedirler. STK’ların bu konuda yaklaşımının tamamen samimi ve iş barışını korumaya yönelik olduğundan, başta bizim ve tüm kamu çalışanlarının şüphesi yoktur.

2014 yılı Aralık ayında Sağlık Bakanlığı, bağlı kurum ve kuruluşlarda isdihdam edilen 4/B li arkadaşlarımızın yarım maaş aldıkları tüm çevrelerin malumudur.

Şimdi bu uygulamayı kim bize nasıl izah edecek. “Efendim sözleşmeleri yenileneceği için yarım maaş verdik, sözleşmesi yenilenince tamamlayacağız” diyebilirsiniz. Ancak bu yaklaşımınızın adilane olduğunu kimseye izah edemezsiniz.

Demezler mi tedbirinizi önceden alsaydınız. Sözleşme yenileme taahhüdünde bulunan (ki başka bir alternatifi de yok), personeli mağdur etmenin mantığı nedir ?

Şimdi sorarız siz Sayın Siyasilere  adalet bunun neresinde ?

Bu arkadaşlarımız size güvenipte bir düzen kuramayacak ve  bu düzene göre hareket edemeyecek mi?

Bu akla, mantığa, adalete ve  hakkaniyete sığmayan istihdam modelinden ne zaman vazgeçeceksiniz?

Herkes kendi yaşadığını bilir her halukarda ikinci iş bulmak zorunda bıraktığınız kamu personelinin feryatlarını ne zaman duyacaksınız yada duymazdan gelerek, dışarıda binlerce işsiz var diye, sıtmayı gösterip vereme mi razı etmeye çalışacaksınız ?

Ne zaman kendinizi onların yerine, ellerinizi de vicdanınıza koyacaksınız?

 

Arif Yaşar

Eksen Sağlık Bir Sen

Genel Başkan

 

     

 Okunma Sayısı : 3628         17 Aralık 2014

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 945633

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.