"Dönerse Senindir" Adlı Film Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuyoruz

HAKKIMIZDA / GENEL MERKEZ HABERLERİ

Söz konusu filmin basına yansıyan tanıtımında
 
"Murat Boz hemşireleri görünce bayıldı!"

Şeklinde servis edilen haberlerde yer alan görüntülerde mesleklerini saygı ve hoşgörü ile icra eden  ve  6283 sayılı kanun ile değişik 5634 sayılı kanun çerçevesinde tanımını bulan Türk Hemşiresi imajını karalayan, kadın hemşireleri adeta cinsel obje olarak lanse etmek suretiyle Türk Hemşirelerini ve hemşirelik mesleğini toplum gözünde küçük düşürücü bir skandala imza atılmıştır.

Görüntüler herşeyden önce Türk toplumunun örf adet ve ahlak yapısı ile bağdaşmadığı gibi şerefli Türk Hemşire meslek mensuplarını, izleyiciye onur kırıcı bir anlayışla göstermesi bakımından da gayri ahlakidir.

Görüntülerdeki sözde hemşireler, her ne kadar Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve Bağlı kuruluşları amblem yada logolarını taşımasalarda kullanılan ambulans taşıdığı plaka ve amblemler yönünden Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve Bağlı kuruluşları ile Türk hemşire meslek grubu izlenimini apaçık ortaya koymaktadır.

Bu nedenle söz konusu filmin yapımcısını kınıyoruz!

Eksen Sağlık Bir Sen hukuk müşavirliği "Dönerse Senindir" adlı sözde komedi filmi hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı na suç duyurusunda bulunmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir ve en kısa sürede tamamlayacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Eksen Sağlık Bir Sen Genel Merkezi

 Okunma Sayısı : 1991         14 Aralık 2016

Yorumlar

Yorum Yap

Adınız Soyadınız

Girilecek rakam : 113351

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.